Tenis Kort Kaplama

 

Toplam 8, 10 veya 13 mm. kalinlikta uygulanabilen, renkli ve ultraviyole dayanimi yüksek EPDM kauçuk granülleri ile tek komponentli poliüretan baglayicinin karisimindan olusan su geçirgen, esnek, sporcu sagligina uygun sentetik spor saha zemin sistemidir. Kullanim Yerleri : Kapali ve açik tenis kortlari, basketbol, voleybol sahalari, atletizm pistleri ile tüm açik spor saha zeminlerine uygundur. 
Özellikleri :
Tanimi :
Toplam 15 mm. kalinlikta uygulanabilen, 2 katmanli, 8 mm. kalinliktaki alt tabakasi orijinal SBR kauçuk granülleri ile poliüretan baglayicinin, 7mm. kalinliktaki üst tabakasi renkli ve ultraviyole dayanimi yüksek EPDM kauçuk granülleri ile tek komponentli poliüretan baglayicinin karisimdan olusan su geçirgen, esnek, sporcu sagligina uygun ve çivili ayakkabi mukavemeti yüksek, sentetik spor saha zemin sistemidir. 
Kullanim Yerleri :
Kapali ve açik tenis kortlari,
basketbol, voleybol sahalari,
atletizm pistleri ile tüm açik spor saha ve çocuk oyun alani zeminlerine uygundur.
Özellikleri : 
DIN 18035 normuna uygun bir kaplama sistemidir. EPDM ve kauçuk esasli bu sistem asinmaya dayanikli ve darbe yastiklama özelligine sahiptir.
Kauçuk zemin kaplama malzemelerinin kullanim alanlari?
* Açik ve kapali çocuk oyun alanlarinin zeminlerinde
* Çok amaçli spor alanlarinda, jogging, atletizm ve fitnes salonlarinda
* Bisiklet yollari, trafik egitim pistleri, kosu ve yürüyüs yollarinda 
* Huzurevleri, çocuk hastaneleri, bebek odalarinda 
* Bakimevleri ve rehabilitasyon merkezlerinde 
* Engelliler için hazirlanan derslik, oyun alani, yürüyüs yollarinda 
* Atis poligonlarinda 
* Hayvan çiftlikleri, at hastaneleri, padok ve ahirlarda 
* Okul bahçelerinde , Garaj girisleri ve otoparklarda 
* Teras ve balkonlarda,Ve akliniza gelebilecek daha birçok açik ve kapali mekanda 
 
Kauçuk Zemin Kaplama Malzemelerinin Avantajlari Ve Diger Malzemelere Üstünlügü:
Darbe emici ve koruyucu özelligi ve esnekligi sayesinde düsme veya darbe sonucu olabilecek yaralanmalari önlemesi nedeniyle, özellikle çocuk oyun alanlari için seçilebilecek en iyi malzemedir
Oyun alanlarinda kullanilan kuma oranla çok daha hijyenik ve sagliklidir.
Üstün drenaj özelligi sayesinde siddetli yagmurlardan sonra bile su birikintisi yapmaz. Kuru ve kaymayan bir zemin özelligi saglar.
Temizligi çok kolaydir, yagmur sonrasinda veya suyla rahatlikla temizlenir.ömürlüdür, demonte özelligi sayesinde gerekli durumlarda tamiri kolaylikla yapilabilir
Esnekliginin yani sira asinmalara ve darbelere karsi son derece dayaniklidir.
Enerji kaybini azaltan, insani yormayan ve yürüyüs konforu son derece yüksek bir malzemedir
Isi ve ses izolasyonu saglar.
UV günes isinlarina karsi dayaniklidir, düsük ve yüksek sicakliklara bagli deformasyon olmaz.
Düsük sicakliklarin yasandigi ve kar yagisi olan alanlarda güvenle kullanilabilir.
Düz bir yüzey saglar, tökezlenmeye neden olacak girinti-çikintilar içermez sekil, Kalinlik, renk,model gibi ürün özelliklerinin belirlenmesi sonrasinda öncelikle zemin hazirligi yapilir. Düz ve pürüzsüz bir beton zemin elde edildikten sonra yapistirici malzeme, m² basina yaklasik 0,45 kg olacak sekilde beton yüzeye marley taragi ile sürülüp üzerine dizilerek kaplama islemi baslatilir. Yapistirici sürme ve kaplama islemi 5-7m.lik siralar halinde uygulanmalidir. Alti yumurtali kauçuk malzemenin kullaniminda ise, sikistirilmis ve düzlenmis toprak zemin üzerine ince kumla mastar çekilerek yapistiricisiz direkt uygulama yapilabilir. Uygulama sekli ile ilgili detayli teknik bilgiler siparisinize müteakip verilecektir.
Çocuk oyun alanlari tabanlarinda kullanilacak olan kauçuk zemin kaplama malzemesi 500x500 mm ebatlarinda karo modelinde üretilmis olacaktir.
Kauçuk zemin kaplama malzemesi yüksek U.V. özellikleri yüksek toz boya ile Hardal yesili ,kirmizi,veya siyah) kauçuk 3/5 mesh granül lastik parçaciklarinin özel yapistiricilar ile yüksek basinç ve yüksek sicaklik altinda preslenerek imal edilmis olmalidir.Kesinlikle içinde ince-uzun raspa seklindeki lastik kirpintilari bulunmamalidir.
Kauçuk parke taslarinin üst kenarlari derz olusturacak sekilde pah çekilmis olacaktir.
Kaplama malzemesinin kalinligi 25/40mm olmalidir. Drenaj saglamasi ve zemine daha iyi yapismasi için kauçuk malzemenin alt kisminda enaz 5 mm yükseklikte yuvarlak ve dikdörtgen kabartilar bulunmalidir.
Idarece hazirlanmis olan beton ve sapli yüzeye Kauçuk zemin kaplamasi yüzeye özel poliüretan yapistiricilarla yapistirilacaktir. Her m2 için 0.500 kg dan az olmamak üzere yapistirici kullanilacaktir
Kauçuk malzeme tamamen katlandiginda kirilmamali veya gözenekleri açilmamali ve Rahatlikla kivrilabilecek esneklikte olmalidir.