Poliüretan Kaplama

Poliüretan kaplama her türlü beton ve çelik yüzeylerde uygulanan ,kolay temizlenebilen,sararmaz,asinma direnci yüksek,etkilive koruyucu bir kaplamadir.
kimyasal ve mekanik dayanimin kritik olmadigi alanlarda tercih edilir.istege göre mat,parlak ve renkli yüzeyler olusturulabilir.dis mekanlarda ve iç mekanlarda uygulanabilen bu kaplama günes

isinlari,çatlama ,kuruyarak asinma gibi defermasyonlara karsi dayaniklidir.

Yekpare kaplanabilme: Malzemenin bu özelligi sayesinde yüzeyi önceki zeminin cinsi ne olursa olsun (mermer, mozaik, beton vb.) kaldirmadan gerekli ön hazirliklar yapildiktan sonra tek parça halinde derzsiz bir sekilde kaplanabilir.

Sivi geçirimsizlik: Kimyasal olarak kapali gözenek bir malzeme olmasi ve yekpare uygulanabilmesi sayesinde yapilan kaplama ayni zamanda bir su izolasyonu saglamaktadir. Su baskini gibi beklenmeyen tatsiz sürprizlere karsi alt katlari korumak için mükemmel bir avantaj teskil eder. Böyle bir durumda derz sistemi ile uygulanan bir kaplama çaresizdir. Hatta suya karsi hassas bir malzeme olan parke kullanilamaz hale gelebilir. 

Sürtünme direnci: Yekpare olarak uygulanan benzer kaplama sistemlerinde, yapilan self leveling kaplamayi koruyan her hangi bir uygulama yoktur. Bu sebeple yapisi itibariyle basinç mukavemeti yüksek olmasina karsin mekanik olarak dirençli olmayan kaplama malzemesi kisa sürede çizilir ve istenmeyen çirkin bir görüntü olusur. Poliüretan sistemlerde ise bunu engelleyen yogun insan ve araç trafigine karsi dayanikli, yüksek sürtünme direncine sahip bir son kat boya kullanilir. 

Sonsuz renk seçenegi: Poliüretan sistemlerdeki koruyucu son kat boyalar müsterinin istegine göre genis bir yelpazeye sahip olan ral renklerinde üretilir.

Renk degistirebilme özelligi: Herhangi bir dekorasyon degisikliginde yeni dekora uygun birrenkle zemin rengi degistirilebilir. Küçük bir maliyetle seçilen yeni renkteki son kat boya uygulamasi, zemininize yeniden kaplanmis hissi verecektir. 

Kolay temizlik ve hijyen: Yekpare olmasi sebebi ile temizlik diger derzli sistemlerden çok daha kolaydir. Ayni zamanda ahsap veya diger derzli sistemlerdeki bakim maliyeti bu sistemdebulunmaz. Halida karsilasilan leke gibi problemlerin bu sistemde yeri yoktur.

Estetik ve siradisi görünüm: Poliüretan zemin kaplamalarinin bilinen diger tüm klasik kaplama sistemlerinden farkli bir görüntüye sahip oldugu açikça ortadir. Son yillarda bir çok isletme ve magazalar sira disi görünümü sebebi ile yine poliüretan kaplama sistemlerini tercih etmektedir.
Bu üstün özelliklerinin yani sira
Asinmaya karsi yüksek dayanim,esneklik ve kaymaz yüzeyler saglar
Ultraviole isinlara karsi dayaniklidir
Çatlamaz,matlasmaz,90 C ve 30 C sicakliklara daynabilir
Kaplandiktan sonra yerinden oynamaz
Yapilarin içinde yada disinda kullanilabilir
Toz tutmayan bir kaplamadir
 


Uygulama

Öncelikle kaplama yapilacak olan zemin etüt edilir. Mevcut kaplama malzemesinin cinsine görezemin ön hazirligi yapilir. Örnegin seramik gibi sirli yüzeylerde, aderansi saglamak için yüzey freze makinesi ile tiraslanir ya da yüzeyde lokal bozukluklar varsa poliüretan esasli macunlarla tamiratlari yapildiktan sonra uygulamaya geçilir. Yüzey hazirligi yapildiktan sonra vakumlu süpürge ile temizlik yapilir ve P.U. astar malzeme rulo ile uygulanir. Kuruma gerçeklestikten sonra yine Poliüretan esasli self leveling kaplama malzemesi seviye ayarli bir tarak yardimi ile tüm yüzeye tek parça halinde serilir. Malzemenin maksimum seviyede düzgün yayilmasi ve olasi hava kabarciklarinin alinmasi için kirpi rulo adi verilen bir rulo ile uygulamanin üzerinden geçilir. Bu islem kaplama malzemesi donmadan önce mutlaka yapilmalidir. Kaplama malzemesinin de kurumasindan sonra, müsteri tarafindan rengi tespit edilmis olan son kat koruyucu boya iki ayri kat olarak uygulanir. Kurumanin tamamlanmasini takip eden gün zeminin mukavemet kazanmasi için beklenir ve bir ertesi gün kullanima açilir. Tüm bu islemler kalabalik bir ekiple hizla gerçeklestirilir. Zeminin cinsine ve büyüklügüne bagli olarak 5 -10 gün içerisinde uygulama tamamlanir. Uygulamada kullanilan tüm ürünler firmamiz tesislerinde üretilip uygulamasi da profesyonel ekiplerimiz tarafindan gerçeklestirilmektedir.